تبلیغات
Create your flash banner online in 5 step سایت تخصصی رشته میکروبیولوژی - خوردن هزاران تخم انگل:
این سایت نمایندگی رسمی فروش لاینسس و دانلود انتی ویروس NETQINاست بر روی بنر کلیک کنید
خوردن هزاران تخم انگل:

خوردن هزاران تخم انگل برای درمان بیماری روده ای: خرافات یا علم نوین؟
انگلهای روده ای همیشه با دردسر همراه هستند و هیچ بشری از آنهای خیری ندیده است، اما ظاهرا کسانی که دچار یک نوع بیماری روده ای خاص به نام کولیت اولسرو (ulcerative colitis) شده اند از این قاعده مستثنی هستند و بعضی انگلهای زشت واقعا علائم این بیماران را بهبود می بخشند. یک پژوهش جدید نشان داد که نوع خاصی از کرم روده ای از دسته تریکوریس می تواند از طریق افزایش کیفیت مخاطی، باعث بهبود علائم در این بیماری التهابی (و طاقت فرسا) شود.
..

بر گرفته از وبسایت  Discover

http://www.medapple.com/site/wp-content/uploads/2010/12/ibd-Trichuris.jpg   
ماجرا از آنجا شروع میشود که یکی از بیماران مبتلا که از دست درمانهای مختلف و بیفایده به تنگ آمده بود، برای یافتن درمانی جایگزین بار سفر می بندد و آنقدر می گردد تا اینکه در تایلند به مراد خودش می رسد: تعداد زیادی تخم انگل تریکوریس…او در سال ۲۰۰۴ ، حدود ۵۰۰ عدد از تخم این انگل را بلعید و حدود سه ماه بعد هم ۱۰۰۰ تخم دیگر را روانه دستگاه گوارش خود کرد. با توجه به اینکه قوانین دارویی آمریکا استفاده از این نوع درمان را تایید نکرده بود، وی این کارها را بدون نظارت پزشک انجام داد و وقتی که روده هایش انباشته از انگل شد، خود را به یک پزشک معرفی کرد و با شرح آنچه گذشت، خودش را به آزمایشها و تحقیقات آنان سپرد. طی آزمایشاتی که در این چند ساله بر روی وی انجام شده، مشخص شد که در حضور این کرمها، علائم او به تدریج بهبود یافته و بغیر از یک مورد در سال ۲۰۰۸ که جمعیت کرمهای روده وی کاهش یافت، هیچ موردی از برگشت علائم مشاهده نشده است.

مطالعات بر روی این بیمار نشان داده که حضور کرم در نواحی ملتهب روده، باعث تقویت مخاط و تشویق سلولهای ایمنی به ساخت بیشتر مواد مخاطی (به جای مواد التهابی) میشود.
البته محققین در حال حاضر تکرار این تجربه را برای هیچ فرد دیگری توصیه نمی کنند، چون این نوع انگل خودش می تواند مشکلات گوارشی و سوءجذب زیادی بوجود بیاورد، همچنین میتواند احتمال ابتلا به هپاتیت را افزایش دهد و در ضمن روش تهیه آن هم چندان بهداشتی و استاندارد نیست.از همه اینها گذشته، بالاخره یک انگل است.
رقابت شغلی، جوانان چینی را به خوردن تخم انگل واداشته است.

رسانه‌های محلی چین اعلام کردند که دختران دانشجو در این کشور برای اینکه بتوانند در مصاحبه‌های شغلی قبول شوند، ‌تخم‌های انگل کرم حلقوی می‌خورند تا لاغر بمانند و برای استخدام که در چین کار بسیار دشواری شده است، پذیرفته شوند.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، ‌این تخم‌های بلعیده شده وقتی وارد معده شوند باز می‌شوند و در نتیجه فرد هرچه بخورد، حتی بدون ورزش یا رژیم گرفتن هم چاق نمی‌شود.

به گزارش روزنامه دیلی میل، پزشکان می‌گویند بلعیدن تخم کرمها کار بسیار خطرناکی است و قطعا بعنوان روشی برای کاهش وزن توصیه نمی‌شود چون می‌تواند پیامدهای بیماری‌زایی بسیار نامطلوب داشته باشد.

کمبود شغل در سرتاسر این کشور، زنان چینی را تحت فشار قرار داده که خود را لاغر نگه دارند تا سریعتر بتوانند کار پیدا کنند. برخی دیگر از دختران جوان ساعت‌ها به عکس‌ها و تصویرهای ناخوشایند خیره می‌شوند تا اشتهای خود را از دست بدهند و برخی دیگر نیز 10 بار در روز دوش می‌گیرند تا لاغر شوند.

متخصصان چینی ابراز نگرانی کردند که هیچ یک از این روشها اساس علمی ندارند و سلامت فرد را جدا به خطر می‌اندازند.